Write us
   


Categories


Graphics
Graphics
Graphics

Newsletter

Store statistics

2196 albums in the store
1721 available in stock
33648 samples of tracks
24653 completed orders
4652 satisfied customers from:
Australia, Belgium, Canada, Chile, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Great Britain, Spain, Greece, Holland, Hungary, Israel, Kazakhstan, Korea, Lithuania, Norway, Italy, USA, Switzerland, Slovakia, Portugal, Russia , Sweden ...


Contact:

phone +48 601 21 00 22

Alpha Wave Movement | Terra

back

15,60 EUR
incl. VAT
Temporary absence
We ship to 30 days
Delivery of the registered letter is available from 6 EUR.
Shipment provide post office.
Pod pseudonimem Alpha Wave Movement ukrywa się kompozytor i aranżer Gregory Kyryluk, aktywny jako syntezatorzysta od początku lat osiemdziesiątych. Muzyka proponowana przez AWM to najczęściej sferyczny light-ambient z wpływami new-age i przefiltrowanej przez indywidualną wrażliwość muzyki Szkoły Berlińskiej. Stylistycznie Terra nie jest zaskoczeniem, chociaż być może jest to najbardziej eteryczna, wyciszona i przestrzenna płyta w całym dorobku Alpha Wave Movement.
  • Emerald Passage
  • Liquid Garden
  • Slow Motion Halo's
  • Cloud Maker
  • Surrender & Flow
  • Sky Geometry
  • Terra Infinitus

To play the samples you need the Flash Player. Download and install.


Napierw było DVD w 2006 roku a teraz artysta zdecydował się na umieszczenie nagrań na płycie CD. Zaskakuje rozpoczynająca płytę romantyczna impresja na fortepian i lekko zaznaczone w tle syntezatory. A potem... znakomite Space Music! Ale przecież Alpha Wave Movement zawsze kojarzył mi się z z opowieściami okołoberlinskimi Co prawda ewoluował w stronę ambientu (wystarczy posłuchać dynamiczne Concept Of Motion a potem eksperymentalne Drifted Into Deeper Land) ale Space Music jakoś nigdy nie królowało na jego wydawnictwach. Jest na tyle wyrafinowane że można pomylić je z Jonem Serrie czy Michaelem Stearnsem. Szczególnie godne uwagi jest Sky Geometry odstające nieco od sztafażu SM. Polecam.

Dariusz DługołęckiPod pseudonimem Alpha Wave Movement ukrywa się kompozytor i aranżer Gregory Kyryluk, aktywny jako syntezatorzysta od początku lat osiemdziesiątych. Muzyka proponowana przez Alpha Wave Movement to najczęściej sferyczny light-ambient z wpływami new-age i przefiltrowanej przez indywidualną wrażliwość muzyki Szkoły Berlińskiej. Stylistycznie Terra nie jest zaskoczeniem, chociaż być może jest to najbardziej eteryczna, wyciszona i przestrzenna płyta w całym dorobku Kyryluka. Mnóstwo tutaj charakterystycznych, nietypowych brzmień, powracających niczym fale wieczornego lub porannego uspokojonego morza. Największe wrażenie w siedmioutworowym zestawie robią impresje druga i piąta, przykuwając uwagę delikatnymi, quasi-sekwencyjnymi meandrami o sporym atmosferycznym ładunku. Muzyka Alpha Wave Movement jest dość abstrakcyjna i otwarta, z drugiej strony jednak kusząco melodyjna i w atrakcyjny sposób "znajoma" już od pierwszego przesłuchania. 48 minut pastelowego, impresjonistycznego wyciszenia - znakomita muzyka bądź to do czytania, bądź do kontemplacji lekko zachmurzonych pejzaży, bądź po prostu do uważnego wsłuchania się na przełomie nocy i świtu. Słuchacze, którym podobał się zestaw Collected Ambient Works Michaela Stearnsa, powinni sięgnąć po niniejsze wydawnictwo bez chwili wahania.

I. W.

Album's tags:

Alpha Wave Movement | Terra

,

HRR

,

Alpha Wave Movement

,

muzyka elektroniczna

,

ambient

,

Tangerine Dream

,

Klaus Schulze

,

Vangelis

,

Jarre

,

electronic music

,

Kraftwerk