Alpha Wave Movement

Terra

69,41 PLNabout 15,60 EURbrutto

Alpha Wave Movement | Terra

Tagi albumu: Alpha Wave Movement | Terra, HRR, Alpha Wave Movement, muzyka elektroniczna, ambient, Tangerine Dream, Klaus Schulze, Vangelis, Jarre, electronic music, Kraftwerk

ARTIST Alpha Wave Movement
LABEL HRR
RECORD DATE 2008
MEDIA 1CDr
PACKAGE JEWELCASE
Kod produktu 005408
POPULARITY

Lista utworów

Emerald Passage
Liquid Garden
Slow Motion Halo's
Cloud Maker
Surrender & Flow
Sky Geometry
Terra Infinitus

Recenzja


Napierw było DVD w 2006 roku a teraz artysta zdecydował się na umieszczenie nagrań na płycie CD. Zaskakuje rozpoczynająca płytę romantyczna impresja na fortepian i lekko zaznaczone w tle syntezatory. A potem... znakomite Space Music! Ale przecież Alpha Wave Movement zawsze kojarzył mi się z z opowieściami okołoberlinskimi Co prawda ewoluował w stronę ambientu (wystarczy posłuchać dynamiczne Concept Of Motion a potem eksperymentalne Drifted Into Deeper Land) ale Space Music jakoś nigdy nie królowało na jego wydawnictwach. Jest na tyle wyrafinowane że można pomylić je z Jonem Serrie czy Michaelem Stearnsem. Szczególnie godne uwagi jest Sky Geometry odstające nieco od sztafażu SM. Polecam.

Dariusz DługołęckiPod pseudonimem Alpha Wave Movement ukrywa się kompozytor i aranżer Gregory Kyryluk, aktywny jako syntezatorzysta od początku lat osiemdziesiątych. Muzyka proponowana przez Alpha Wave Movement to najczęściej sferyczny light-ambient z wpływami new-age i przefiltrowanej przez indywidualną wrażliwość muzyki Szkoły Berlińskiej. Stylistycznie Terra nie jest zaskoczeniem, chociaż być może jest to najbardziej eteryczna, wyciszona i przestrzenna płyta w całym dorobku Kyryluka. Mnóstwo tutaj charakterystycznych, nietypowych brzmień, powracających niczym fale wieczornego lub porannego uspokojonego morza. Największe wrażenie w siedmioutworowym zestawie robią impresje druga i piąta, przykuwając uwagę delikatnymi, quasi-sekwencyjnymi meandrami o sporym atmosferycznym ładunku. Muzyka Alpha Wave Movement jest dość abstrakcyjna i otwarta, z drugiej strony jednak kusząco melodyjna i w atrakcyjny sposób "znajoma" już od pierwszego przesłuchania. 48 minut pastelowego, impresjonistycznego wyciszenia - znakomita muzyka bądź to do czytania, bądź do kontemplacji lekko zachmurzonych pejzaży, bądź po prostu do uważnego wsłuchania się na przełomie nocy i świtu. Słuchacze, którym podobał się zestaw Collected Ambient Works Michaela Stearnsa, powinni sięgnąć po niniejsze wydawnictwo bez chwili wahania.

I. W.

Inni klienci wybrali

Podobne albumy

Kup Przechowaj

Temporary absence

Wysyłamy do 30 dni
Dostawa w formie listu poleconego dostępna już od 8zł.
Przesyłkę dostarcza Poczta Polska. Możliwy odbiór osobisty poza siedzibą sprzedawcy.

Napisz do nas