Write us
   


Categories


Graphics
Graphics
Graphics

Newsletter

Store statistics

2196 albums in the store
1721 available in stock
33648 samples of tracks
24653 completed orders
4652 satisfied customers from:
Australia, Belgium, Canada, Chile, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Great Britain, Spain, Greece, Holland, Hungary, Israel, Kazakhstan, Korea, Lithuania, Norway, Italy, USA, Switzerland, Slovakia, Portugal, Russia , Sweden ...


Contact:

phone +48 601 21 00 22

Alien Nature | Distant Calling

back

13,58 EUR
incl. VAT
Only on request
We ship to 30 days
Delivery of the registered letter is available from 6 EUR.
Shipment provide post office.
Płyta zawiera pięć mrocznych sekwencyjnych poematów w wyjątkowo udany sposób nawiązujących do tradycji Szkoły Berlińskiej. Te kompozycje mogłyby posłużyć jako oprawa dźwiękowa do smutnych, odrealnionych baśni albo do filmu opowiadającego o tajnikach pracy w zapomnianym, pogrążonym w grafitowej ciszy laboratorium.
  • Winter Ritual
  • The Awakening
  • Signs
  • Beyond the Northwind
  • Ice Floating

To play the samples you need the Flash Player. Download and install.


Płyta zawiera pięć mrocznych sekwencyjnych poematów w wyjątkowo udany sposób nawiązujących do tradycji Szkoły Berlińskiej. Te kompozycje mogłyby posłużyć jako oprawa dźwiękowa do smutnych, odrealnionych baśni albo do filmu opowiadającego o tajnikach pracy w zapomnianym, pogrążonym w grafitowej ciszy laboratorium. Właściwie tylko finałowa impresja, Ice Floating, przynosi trochę ukojenia zahaczającego o durowe tonacje - pozostałe utwory przepełnione są atmosferą chłodnej zadumy. Największe wrażenie robi otwierający płytę "Zimowy Rytuał": posępne melotronowe dźwięki w tle i iskrzące się w linii sekwencyjnej rdzawe wyładowania przywodzą natychmiast na myśl nagrania Klausa Schulze z ponurego albumu Cyborg. Kompozycja zbudowana jest na wyjątkowo atrakcyjnym ostinacie i przynosi mnóstwo niecodziennych, świeżo brzmiacych rozwiązań aranżacyjnych. Pozostałe utwory to już raczej ukłon dla Berlina z późniejszych lat siedemdziesiątych - sekwencery są mniej przybrudzone, a improwizowane motywy nanizane na ostinata mają coraz szersze spektrum barw, nie chodzi już jak w pierwszym utworze tylko o odmalowanie konkretnego nastroju przy pomocy minimalistycznych środków. Śmiało można polecić tę płytę wszystkim, którzy poszukują w nowych nagraniach ducha Różówych Lat Tangerine Dream i początków twórczości Klausa Schulze. Zwracają uwagę bardzo dojrzałe aranżacje i dobra produkcja całości.

I. W.

Album's tags:

Alien Nature | Distant Calling

,

Syngate

,

Alien Nature

,

muzyka elektroniczna

,

ambient

,

Tangerine Dream

,

Klaus Schulze

,

Vangelis

,

Jarre

,

electronic music

,

Kraftwerk