Write us
   


Categories


Graphics
Graphics
Graphics

Newsletter

Store statistics

2346 albums in the store
1739 available in stock
33070 samples of tracks
21356 completed orders
4304 satisfied customers from:
Australia, Belgium, Canada, Chile, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Great Britain, Spain, Greece, Holland, Hungary, Israel, Kazakhstan, Korea, Lithuania, Norway, Italy, USA, Switzerland, Slovakia, Portugal, Russia , Sweden ...


Contact:

phone +48 601 21 00 22

Last items

(47 albums)
sort by albums
on one page
recording period
 • Vangelis | El Greco (ltd 1000)

  Vangelis | El Greco (ltd 1000)

  Availability: Last items | product:


  137,70 EUR
 • Bernd Kistenmacher | Let it Out

  Bernd Kistenmacher | Let it Out

  Bernd Kistenmacher proponuje na krążku Let It Out! dwie monumentalne kompozycje, które z pewnością zadowolą wszystkich el-melomanów: utwór tytułowy napisany został na festiwal Ricochet Gathering 2010, dotąd dostępny był wyłącznie jako download, ale wielki popyt na tę muzykę spowodował, że teraz mamy ten niezwykły, 41-minutowy sekwencyjny poemat w formacie CD. Drugą atrakcję stanowi 20-minutowa impresja Compressed Fluid, wykonana jako bis podczas koncertu Kistenmachera w Planetarium w Münster w styczniu 2012. Let It Out! niewątpliwie spodoba się wszystkim, którzy delektują się z wolna rozbudowywanymi kompozycjami w duchu tradycyjnej elektroniki sekwencyjnej, oczywiście z dodatkiem typowej dla Kistenmachera jedynej w swoim rodzaju melancholii oraz garści zwrotów melodycznych w duchu wczesnego Jean-Michela Jarre'a. Compressed Fluid można by pokrótce scharakteryzować stylistycznie w następujący sposób: Vangelis spotyka Tetsu Inoue, a pieczę nad brzmieniem i produkcją sprawuje Edgar Froese! To niesamowite, dość mroczne, ale przy tym dynamiczne i napięte 20 minut pełne wyrazistych dźwięków prowadzącego syntezatora przy akompaniamencie "elektronicznych smyczków" rodem z kosmicznej suity baletowej, jakiej dotąd się nie słyszało. Oto prawdziwa uczta dla miłośników wariacyjnej elektroniki.

  I. W.

  Availability: Last items | product: 1CD


  13,58 EUR
 • Pete Namlook | Pearl 4

  Pete Namlook | Pearl 4


  The Namlook project always has been a playground for Pete to experiment, for new ways in music. Diving deeper into drones and the nature of acoustic instruments, there is a lot to hear that had not been heard and achieved in this special way before. While the tonality remains open and wide, complete worlds of overtones unfold and create a deep atmosphere. It is a music which is archaic and modern at the same time. Pearl is like listening to the truth hidden in eternal traditions, the essence of sound.

  press info

  Availability: Last items | product: 1CD + 1DTS CD


  30,72 EUR
 • Detlef Keller | Behind the Tears

  Detlef Keller | Behind the Tears


  Emerging from the very heart of European EM are the Berlin School productions of Detlef Keller, and this release, represents some sort of landmark in terms of quality. Playing Access Virus and Quasimidi Polymorph synthesisers and delivering a pristine signal, Keller combines all the elements of traditional Teutonic electronica, but also manages to imbue fresh vitality whilst still satisfying melodic sensibilities. Detlef Keller gives us the minimalist titles Tears 1-8 and offers the listener the opportunity to make up his/her own according to mood.

  press info

  Availability: Last items | product: 1CD


  13,58 EUR
 • Mario Schonwalder | Solotrip

  Mario Schonwalder | Solotrip


  Wspaniały krążek zarówno dla wymagających zwolenników Szkoły Berlińskiej jak i dla miłośników pozbawionego beatów klimatycznego ambientu. Album Solotrip zaczyna się mocnym akcentem w postaci utworu łączącego dynamiczne ostinato, głęboko osadzoną perkusję i swobodnie, z elegancją a przy tym jakby od niechcenia dodane świeże syntezatorowe powiewy ścieżki prowadzącej od razu kojarzące się z niektórymi projektami Klausa Schulze z lat dziewięćdziesiątych. Poza tym mamy tutaj całą masę odniesień do dobrej elektronicznej tradycji, przy czym jednocześnie wszystko tchnie świeżością, wykonawczym profesjonalizmem i nie brak tu nawet odpowiedniej dawki onirycznego, odrealnionego szaleństwa. Szczególnie podobać się może wieńczący cały album utwór utkany z niesamowitych świergotów i poszumów, przez które niczym przez wieczorne żaluzje wkradają się promyki elektronicznego słońca o wyjątkowo pobladłym i smutnym wyrazie twarzy. Istna zagadka i czyste piękno. Płyta absolutnie warta polecenia, jedna ze zdecydowanie najlepszych w bogatym przecież dorobku Mario Schonwaldera.

  I. W.  Znany i dość popularny w Polsce niemiecki twórca el-muzyki ponownie uraczył fanów swoimi charakterystycznymi kompozycjami. Co do twórczości Mario Schonwaldera zdania są podzielone. Niektórzy uważają, że jego nagrania są monotonne przez co nudne, inni mają zdanie całkowicie odwrotne. Obie grupy fanów może pogodzić (przynajmniej w pewnym stopniu) nowy krążek. Na płytce oprócz świeżych tegorocznych (1996) produkcji znajduje się też kilka starszych nagrań wcześniej nie publikowanych i bezgitarowa wersja Sems u kanar (wydaje mi się ociupinkę lepsza niż poprzednia) znana z CD Close by My Distance. Część kompozycji utrzymana jest w stylu, do którego przywykł już niejeden fan pana Mario (oryginalna rytmiczność). Jednak ten krążek odbiega od pozostałych. Po raz pierwszy daje się zauważyć niejaka dominacja nagrań, które często określa się mianem medytacyjnych (czy też ambientalnych, brr - - nie lubię tego określenia). Tym samym płytka wnosi delikatny powiew świeżości w twórczości Mario Schonwaldera. Stare produkcje nie stanowią przeszkody w budowaniu nastroju. Doszedłem nawet w pewnym momencie do przekonania, że bez nich ten kompakt MS nie byłby tak interesujący.
  Jaka rada dla potencjalnych słuchaczy? Ci co nie znają twórczości niemieckiego twórcy el-muzyki, mogą z powodzeniem zacząć znajomość od tego krążka. Zagorzałych fanów pana Mario nie muszę przekonywać. A przeciwnicy? No cóż, może skuszą się na odsłuchanie tego CD i zmienią swoje zdanie (choć nie sądzę aby to nastąpiło)?

  El-Skwarka

  Availability: Last items | product: 1CDr


  13,58 EUR
 • Alio Die, Parallel Worlds | Circo Divino

  Alio Die, Parallel Worlds | Circo Divino


  Kawał pięknej muzyki i być może, zapowiedź nie mniej owocnej współpracy. Alio Die i Parallel Worlds na Circo Divino spotykają się pierwszy raz. Ich wspólny album wydaję się być sumą doświadczeń na polu eksperymentów z dźwiękiem. Brzmienia generowane przez Greka, oparte są na elektronicznych modułach. Alio Die odpowiada za instrumenty akustyczne i drony. Wymiksowanie powyższych składowych daje o tyle ciekawy efekt, iż zanika granica między tym co elektroniczne a żywe. Jednocześnie rozmywają się też kontury samych kompozycji, gdy te przekraczają wytyczone granice i rozlewają się wzdłuż. A sama muzyka przybiera formę poematów dźwiękowych o psychoaktywnych właściwościach. Minimalistyczne podejście do owej materii sprawia iż końcowy efekt wymierzony jest w uważne "wsłuchiwanie" się w tę nie nachalną przestrzeń. A ta ma medytacyjny wymiar, choć i nieraz buzuje się mrocznymi i mistycznymi energiami. Bajecznie piękna i kolorowa okładka tylko zachęca do zapoznania się z tym materiałem. Warto!

  R. M.

  Availability: Last items | product: 1CD


  13,46 EUR
 • Pete Namlook | Pearl 2

  Pete Namlook | Pearl 2


  The Namlook project always has been a playground for Pete to experiment, for new ways in music. Diving deeper into drones and the nature of acoustic instruments, there is a lot to hear that had not been heard and achieved in this special way before. While the tonality remains open and wide, complete worlds of overtones unfold and create a deep atmosphere. It is a music which is archaic and modern at the same time. Pearl is like listening to the truth hidden in eternal traditions, the essence of sound.

  press info

  Availability: Last items | product: 1CD + 1DTS CD


  30,72 EUR
 • Ian Boddy, Klaus Hoffmann-Hoock, David Wright | Trinity

  Ian Boddy, Klaus Hoffmann-Hoock, David Wright | Trinity

  Trinity jest zapisem koncertu jaki odbył się w brytyjskim Derby we wrześniu 2009r. Analogowa elektronika i gitara elektryczna, Boddy, Wright i Hoffmann-Hoock nie odgrywają nowości. Ten album jest wyborem nagrań z ich solowych płyt. Jest jednak mała różnica w stosunku do oryginałów. Koncert pozwala na pewną dawkę szaleństwa, improwizację. W przypadku muzyki opartej w dużej mierze na elektronice, można nieco podbarwić brzmienie jak i wydłużyć owe nagrania. Do tego gitara Hoocka kreuje rozwibrowany kosmos dźwięków. To też pokaz możliwości w sondowaniu instrumentu. Czasem wtapia się w elektroniczne tło, innym razem stara się grać nieco drapieżniej niemal z rockowym ognieniem. Jest też miejsce na wspólną kolaborację, jednak w dużej mierze Trinity to sekwencyjno-ambientowa porcja muzyki. 2 dyski gwarantują masę muzyki i moc prawdziwych przeżyć. Dla fanów elektronicznych, ambientwoych podróży. Miejsce na pokładzie jest przygotowane, wystarczy tylko chcieć.

  R. M.

  Availability: Last items | product: 2CDr


  18,64 EUR
 • Bernd Kistenmacher | Celestial Movements

  Bernd Kistenmacher | Celestial Movements


  Już w latach '80, Bernd Kistenmacher nagrywał i wydawał muzykę, teraz sam zyskał status klasyka. Można go śmiało postawić obok Klausa Schulze, Tangerine Dream i innych, jako jednego z tych którzy kontynuują wielkie tradycje niemieckiej elektroniki. Jak zatem brzmi artysta na najnowszym albumie? Biorąc pod uwagę iż to jego premierowy materiał od 2000r, po prostu świetnie. Celestical Movements został zainspirowany przez obserwatorium astronomiczne "Horizon Observatory" mieszczące się na terenie parku krajobrazowego w Hoheward w Zagłębiu Ruhry w Niemczech. Ta muzyka tchnie kosmiczną siłą, i sama kreuje podkład adekwatny do podróży w odległe galaktyki. To muzyka wielu nastrojów, jednak kluczową rolę gra tu "space elektronika", będąca istnym wehikułem planetarnym. Kistenmacher potrafi być niezwykle wyciszony, ale też i rozpędza się w niemal w transowym zapamiętaniu. Jakby próbował w tych bitowych, rytmicznych sekwencjach wyjść poza czas i przestrzeń. Jednocześnie autentycznie przenieść się w chłodny bezmiar kosmosu. A inwencja brzmieniowa, kapitalnie oddaje te futurystyczne ciągoty. Super!

  R. M.

  Availability: Last items | product: 1CD


  13,58 EUR

 • 30,72 EUR